Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Yüksek Kolesterol Nedir?

12.06.2021
6.033

Yüksek Kolesterolün Tedavisinde Ön Plana Çıkan Doğal Çözümler Nelerdir?

Yüksek Kolesterol Nedir?

Yüksek kolesterole ne iyi gelir sorusu birçok insan tarafından sorulmakta olup hastalığın tedavisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Yüksek kolesterol için neyin iyi geldiğini bilmek için ilk önce hastalığın ne olduğu ve belirtilerinin neler olduğuna dair bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Lipid adı verilen ve bir tür kan yağı olan kolesterol, hayvansal kaynaklı besin ve hücrelerde bulunan mumsu yapıda bir maddedir. Kötü kolesterolün kanda birikmesi olarak adlandırılan yüksek kolesterol, pek çok insanın sağlığını tehdit eden hastalıklardan bir tanesidir. Yüksek kolesterolün çeşitli belirtileri bulunmaktadır. Yüksek kolesterol belirtileri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Göğüs ağrısı
  • Bacak ağrısı
  • Gözler ya da vücudun farklı bölgelerinde sarı lekeler oluşması
  • Kalbe kan taşıyan damarlar içerisinde kan pıhtılarının oluşması

Yukarıdaki belirtiler, kişinin yüksek kolesterole sahip olduğunu gösterebilmektedir. Çeşitli tedavi yöntemleri bulunan yüksek kolesterol için bitkisel çözümler de bulunmaktadır. İşte yüksek kolesterol tedavisinde ön plana çıkan 3 doğal çözüm!

Yüksek Kolestrol Tedavisi
Yüksek Kolestrol Tedavisi

Yüksek Kolesterol Tedavisinde Ön Plana Çıkan 3 Doğal Çözüm

Yüksek kolesterol, kişinin kalp krizi ile karşılaşmasına neden olabilmektedir. İnsan sağlığı açısından olumsuz etkileri bulunan yüksek kolesterolün ciddiye alınması ve kişinin yüksek kolesterol belirtilerinden herhangi birine sahip olması durumunda doktora görünmesi gerekmektedir.

Yüksek kolesterolün tedavisinde ön plana çıkan doğal çözümler bulunmaktadır. İşte yüksek kolesterol tedavisi için 3 doğal çözüm!

Diyet ve Yaşam Tarzı Değişiklikleri

Diyet ve yaşam tarzında değişiklikler yapmak, kişinin yüksek kolesterol ile başa çıkmasını olanaklı hale getiren bir durumdur.

Egzersiz Ön Planda Olmalı

Uzmanlar, yüksek kolesterol için kişinin egzersiz yapmasının çok önemli olduğunu ifade etmektedir. Bu nedenle günde 2 saat olacak şekilde tempolu yürüyüş ya da yağ yakan egzersizler yapılması gerekmektedir.

Sarımsak-Limon Kürü

Kan yağlarını temizleyen, tansiyon ve kan şekerini düşüren sarımsak-limon kürü, pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Fakat aşağıdaki sağlık sorunlarına sahip olan kişilerin bu kürü uygulamaması gerekmektedir:

  • Mide kanaması ya da ülser sorunu olanlar
  • Kan sulandırıcı alanlar
  • Düşük tansiyon hastaları

Sarımsak-limon küründen uzak durmalıdır. Kürün hazırlanma şekli ise oldukça kolaydır. Taze limonların suyu sıkılmalı, iki litre olan limon suyu içerisine 40 diş sarımsak çok fazla ezilmeden konulmalıdır. Karışımın cam bir kavanoza konulmadır. Cam kavanoz şeffaf ise folyo kağıdı ile kaplanmalıdır. Günde bir kere kavanoz ters çevrilmeli ve özün birbirine karışması sağlanmalıdır. 30 ila 40 gün içerisinde bekleyen kür, her gün bir fincan olacak şekilde sabah ve akşam aç karnına tüketilmelidir.

En etkili kolesterol düşürücü bağlamında yukarıdaki 3 farklı yöntemin kullanılması gerekmektedir. Fakat yüksek kolesterol hastalığı için doktora görünmek en sağlıklı yoldur. Bu nedenle yüksek kolesterol belirtilerinden bir ya da birkaçına sahip olmanız durumunda doktora gitmeli ve yaşadığınız sorunları doktora anlatmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.