Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Yağ Yakmak İçin Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Yağ Yakmak İçin Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Yeşil çay belki de var olan en iyi doğal antioksidandır. Flavonoidler bakımından zengin olan yeşil çay, serbest radikallerle savaşmak, cildi güzelleştirmek, erken yaşlanmayı ve bazı kanser türlerini önlemek için en iyi içeceklerden biri olarak kabul edilir. Bununla birlikte zayıflama özellikleriyle de bilinir. Yağ yakmak ve kilo vermek için idealdir. Yağ yakmak için yeşil çay nasıl kullanılır? Birlikte keşfedelim.

Yeşil çay yağ yakımına nasıl etki eder?

Yağ yakmak için yeşil çay kullanımını çok yaygındır. Bunun sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

• Yeşil çay, kilo kaybını doğrudan etkiler çünkü enerji yakmaya yardımcı olur.

• Yeşil çay, sindirim sistemini hızlandıran polifenoller bakımından zengindir.

• Bu içecek vücudun sıvı tutmasını önler çünkü biriken toksinlerin idrarla atılmasını sağlar.

• Yeşil çay kaygıyı yatıştırdığı için diyet stresini azaltır.

Yağ yakmak için yeşil çay nasıl kullanılır?

Yağ yakmak için yeşil çay ideal bir içecek olsa da egzersiz eşliğinde sağlıklı bir beslenme benimsemek de önemlidir. Yeşil çay kilo vermek için mükemmeldir ancak tek başına mucize yaratamaz. Bu nedenle, iyi sonuçlar almak için sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın ve günde en az 40 dakika egzersiz yapın. Yeşil çayın zayıflama özelliklerinden faydalanmak için çay ya da tablet şeklinde tüketilebilir. Yağları etkili bir şekilde yakmak için yeşil çay düzenli olarak tüketilmelidir. Ancak tüketim miktarı abartılmamalıdır. Günde üç fincandan fazla tüketilmemeldir. Demir emilimini engellememesi ve yağ yakma gücünün artması için yemeklerden yarım saat sonra bir fincan yeşil çay içilebilir.

Soğuk yeşil çay

Yeşil çayı soğuk olarak da tüketebilirsiniz. Bu özellikle yaz aylarında çok daha kullanışlıdır. Yapmanız gereken yeşil çayı demleyip soğumaya bırakmaktır. Çay soğuduktan sonra içine fesleğen, limon ve buz ekleyerek içimini daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Yeşil çay suyu

Yeşil çayı su şeklinde de tüketebilirsiniz. Günlük almanız gereken üç fincan yeşil çayı hazırlayıp bir litre su ile karıştırın. Tatlandırmak için içine birkaç damla limon ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız suyu bir şişeye doldurup gün boyu için. Yeşil çayı bu şekilde tüketince idrar söktürücü etkisi artar.

Uyarılar

Yeşil çay, her tür çay gibi, kafein gibi bir uyarıcı olan tein içerir. Yağ yakmak için yeşil çay tüketiyorsanız, akşam saat 8’de içmeyi bırakmalısınız çünkü uykusuzluğa ve hiperaktiviteye neden olabilir. Aynı şekilde, metabolizmayı ve vücudu hızlandırma kabiliyetinden dolayı, çocuklarda, hamile kadınlarda ve hipertansiyon hastalarında yeşil çay tüketimi önerilmemektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.