Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Ruhu Dinlendiren 5 Bitkisel Çözüm Önerisi

Ruhu Dinlendiren 5 Bitkisel Çözüm Önerisi

Depresyona iyi gelen şey, pek çok insan tarafından merak edilen hususlardan bir tanesidir. Bilindiği üzere günümüzde birçok insan aşırı stres altında olmakta ve depresyon ile karşı karşıya kalmaktadır. İnsanın mutsuz olmasına neden olan depresyon için ilaç tedavisi bulunsa da pek çok kişi, bitkisel çözüm önerilerini araştırmakta ve bu sayede depresyondan kurtulmak istemektedir.

Birçok bitkinin insanı dinlendirdiği bilinmekte olup bitki çayları ile birlikte kişi stresten uzaklaşabilmektedir. Bitki çaylarının pek çok olumlu etkisi bulunmakta olup fazla tüketimi çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile bitki çayı tüketiminde bulunmak sağlık açısından en faydalı yoldur. İşte ruhu dinlendiren 5 bitkisel çözüm önerisi!

Safran ile Gelen Mutluluk

Depresyon tedavisinde etkin olan safran, yemeklerde baharat niyetine de kullanılmaktadır. Ruh sağlığına iyi gelen şeyler kapsamında değerlendirilebilen safran, hafif ve orta depresyon tedavisinde ön plana çıkmaktadır.

Bitki Çayları ile Depresyondan Uzaklaşmak

Bilindiği üzere her bir bitkinin görevi bir diğerinden farklı olmakla birlikte bitki çayları genel olarak insanların rahatlamasını olanaklı hale getirmektedir. Depresyon tedavisinde ön plana çıkan bitki çayları; lavanta çayı, melisa çayı, sarı kantaron otu çayı, papatya çayı şeklinde sıralanabilmektedir.

Folik Asit ile Stresten ve Depresyondan Uzaklaşmak

Vücutta bulunan folik asit seviyesinde azalma olması, kişinin depresyona yakınlaşmasına neden olabilmektedir. Depresyona iyi gelen şey bağlamında folik asit içeren bitkilerden mercimek, fasulye, tahıllar, avokado vb. tüketilerek vücuttaki folik seviyesi arttırılabilmektedir.

Kediotu ile Gelen Sakinlik

Kediotu, kişinin sağlıklı bir uyku düzeni içerisinde olmasını olanaklı kılan bir bitkidir. Etkisini kısa sürede göstermeyen kediotu, aynı zamanda kişinin stresten uzaklaşmasını ve sakinleşmesini mümkün kılmaktadır.

Melisa ile Huzuru Bulmak

Melisa, kişinin stres ve kaygıdan uzaklaşmasını mümkün kılan şifalı bitkilerden bir tanesidir. Limon otu olarak da bilinen melisanın spazm giderici bir özelliği bulunmakta olup kişinin gerginlikten uzaklaşmasını ve gevşemesini mümkün kılmaktadır.

Depresyona kesin çözüm olarak birçok insan tarafından tüketilen bitki ve bitki çayları, fazla kullanıldığında çeşitli olumsuzluklara neden olabilmektedir. Bu nedenle yukarıda sıralanmış olan bitkilerin fazla kullanımından kaçınılması çok önemlidir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmekte olup herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalındığında doktora gidilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu bitkilerin düzenli aralıklarla ve belirlenen dozda kullanılması, vücut için pek çok fayda sağlamakta olup kişilerin gerginlikten ve daha da önemlisi stresten uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.