Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Akciğerleri Temizleyen Bitkisel Kür

14.04.2020
1.957
Akciğerleri Temizleyen Bitkisel Kür

Hayatta kalabilmek için gerekli olan en önemli şey oksijendir. Oksijen sayesinde nefes alırız ve bu sayede hayatta kalırız. Varlığını oksijen ile sürdüren tek organ akciğerdir. Akciğerin görevi, ağız ya da burundan alınan oksijenin  temizlenerek kan hücrelerine taşınmasını sağlamaktır. Gögüs kafesinin alt boşluğunda sağda ve solda olmak üozere vücudumuzda iki adet akciğer bulunmaktadır. Her iki ciğereinde sağlıklı çalışması yaşam fonksiyonları üzerinde oldukça önemlidir.

Sigara içeme alışkanlığı olanlar ya da sigara kullanmıyor olmasına rağmen bulunduğu ortamda sigara dumanının etkisi altında kalanlar, yaşadığı şehirde çok yoğun bir şekilde hava kirliliğine mağruz kalanların akciğer hastalıklarına yakalanma riski oldukça yüksektir. Akciğer sağlığını korumak ve hastalık risklerini en aza indirmek için sigara gibi birçok sağlık sorunun esas nedeni olan bu kötü alışkanlıktan uzak durulmalıdır.

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi sigaranın sağlığa olan zararlarını bilmelerine rağmen sigara içme alışkanlıklarından vazgeçmemektedir. Sigara içen kişiler nefes almakta zorlanır, merdiven çıkarken nefes nefese kalır, çok çabuk yorulur. Bütün bu belirtiler akciğerlerin sigaranın zararlı toksinlerinin akciğerleri etkilediğinin göstergesidir. Sigara içenler için akciğerler için bitkisel kür tarifini tüm detaylarıyla makalemizin devamında okuyabilirsiniz.

AKCİĞER SAĞLIĞI İÇİN BİTKİSEL KÜR

Bir küçük su şişesi ph değeri yüksek içme suyunu kaynattıktan sonra kaynayan suyun içine beş tane keçi boynuzunu kırıp atın. Kısık ateşte üç dört dakika daha keçi boynuzunu kaynatıp ocağı kapatın ve demlenmeye bırakın. On dakika kadar demlendikten sonra akciğer temizliği için bitkisel kür içime hazır hale gelecektir.

Hazırlamış olduğunuz bu bitkisel kürün faydalarından istifade edebilmek için günde bir bardak olmak şartıyla en az bir hafta içmeniz yeterli olacaktır. Bu kürü içtiğiniz günlerde sigara içmemek kürün faydalarını daha çabuk hissetmenizi sağlayatır

KEÇİ BOYNUZU KÜRÜNÜN FAYDALARI

Bu kür sayesinde akciğerler rahatlayacağı için daha rahat nefes almaya başlanır

Nefes alırken yaşanılan hırıltı ve öksürük geçer

Sigara içenlerin yakalanma riski çok yüksek olan akciğer kanseri riski azalır

Akciğerler zararlı toksinlerden arınmış olur.

Keçi boynuzu kürünün bağışıklık sistemine çok fazla katkısı bulunmaktadır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.