Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Kirpikleri Uzun Göstermek İçin Teknikler

25.03.2020
1.341
Kirpikleri Uzun Göstermek İçin Teknikler

Her insan, ne yazık ki doğuştan bu gibi özelliklere sahip olamayabiliyor. Peki, sahip değiliz diye, bunu istemeyecek miyiz? Tabi ki hayır, her kadın, kirpiklerinin olduğundan biraz daha uzun ve dolgun görünmesini ister. Ancak bir takım makyaj teknikleri ile kirpikleri uzun göstermek mümkün. Üstelik de bunlar zorluk içeren teknikler değil. Son derece basit birkaç işlem uygulayarak istediğiniz dolgunluk ve uzunluğa kavuşacaksınız.

Kirpikleri Olduğundan Uzun Gösterme Teknikleri

Kirpikleri uzun göstermek adına uygulayacağınız ilk teknik, rimelinizi sürüşünüzle ilgili. Makyajınız esnasında, rimelinizi doğru tekniklerle sürdüğünüz takdirde kirpikleriniz bu özelliği kazanacaktır. Öncelikle rimelinizi, aceleci şekilde değil yavaş yavaş süremeye çalışın. Daha sonra kirpik diplerinizden başlayıp, kirpik uçlarına doğru bastırarak sürün. Böylece daha uzun bir görünüm elde edebilirsiniz.

İkinci teknik ise kirpikler için mevcut olan kirpik tarağı kullanmak. Rimelinizi sürdükten sonra bir kez de üzerinden kirpik tarağı ile geçerseniz hem kirpiklerinizin rimelden dolayı birbirine yapışmalarını engellersiniz, hem de rimelden kaynaklı topak topak olma durumunu da engellemiş olursunuz.

Kirpikleri uzun göstermek açısından şöyle bir tüyo da verebiliriz. Rimeli mutlaka iki kat sürün. Yani ilk sürdükten sonra, hafif kuruması için biraz bekleyin, daha sonra üzerinden tekrar bir kat sürerek geçin. Bu işlem kirpiklerinizi hem dolgun hem de uzun gösterir.

Diğer bir teknik ise farklı markaların, kirpiklere hacim ve dolgunluk kazandıran ürünlerini kullanmak. Kaliteli bir üründen kalite sonuçlar elde edebileceğiniz kanısından yola çıkarsak, kaliteli ürünleri kullanmak hem kirpiklerinizin göreceği zararı minimuma indirir hem de istediğiniz görüntüyü daha kolay elde edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise kirpik kıvırıcı kullanmak. Son derece uygun fiyatlarla elde edeceğiniz kirpik kıvırıcılarla kirpiklerinizi daha kolay uzatabilir hem de üste doğru kıvrılan ve son derece hoş görünen bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ancak rimelden sonra kirpik kıvırıcı kullanmak kirpiklere zarar verir, kırar. Bu ihtimale göre, kirpiklerinizin zararını en aza indirmek için, rimelinizi sürmeden önce kirpik kıvırıcısını kullanabilirsiniz. Bu kirpik kıvırmalarındaki kırılmaları önleyebilir.

Kirpiklerin uzun bir görünüme kavuşacağı son ve belki de en etkili yöntem çift rimel kullanmak. Farklı özelliklere sahip iki maskarayı kirpiğinize uygulayabilirsiniz. Ya da sırf kirpikleri uzun göstermek adına bazı firmaların ürettiği özel rimeller var. Beyaz renkte baz şeklinde kullanılanlardan. Önce bu bazı kirpiklerinize sürüp daha sonra da esas rimelinizi sürerseniz kirpikleriniz istediğiniz sonucu alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.