Sağlık Hali – Güncel Sağlık Haberleri

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

25.03.2020
662
Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj hanım efendilerin vazgeçilmez unsurları arasındadır. Özel günlerde, iş hayatında ve birçok kişi için gündelik hayatta dahi sık uygulanan bir niteliktir makyaj. Makyajları tarzına ve bölgesine göre ayırt etmek mümkün. Bayanlar arasında bu alanların içerisin de en çok yapılan göz makyajı olduğu bilinmektedir. Hanım efendiler özellikle göz makyajına önem vermekte ve daha etkili bakış sergilemek için kullandıkları gözlerini göz makyajı yaparak etkisini artırmaktadır. Göz makyajı doğru yapıldığı takdirde gözlerin estetik duruşlarını artırmakta ve bakışlara daha derin anlamlar yüklemektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken doğru göz tipine göre doğru makyajı uygulamaktır. Kişilerin göz yapıları farklı olmakta ve bu sebepten ötürü göz makyajı sık yapan veya yapmayı tercih edenlerin göz yapılarını iyi tanımaları ve göz şekillerine göre makyaj yapmayı tercih etmeleri gerekmektedir.

Yuvarlak göz şekline sahip olanları yapacağı makyaj

Göz şekillerine göre makyaj yaparken yuvarlak göze sahiplerin dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Yuvarlak gözlü kişilerin göz yapılarını büyütmek için kalem çekerken içe bölgelere kalem sürmemeleri ve kalemlerini göz dışından sürüp göz bitim noktasından uzatarak uzun gözükmesini sağlamalılardır. Göz makyajı yaparken yuvarlak gözlülerin eyeliner kullanımına da oldukça dikkat etmeli ve kuyrukla eyelineri tercih etmelidirler.

Kare gözlere sahip olanları yapacağı makyaj

Kare gözlere sahip kişiler oldukça göz içene kalem sürmeliler. Göz içine sürülen kalem gözü küçültmekte aynı şekilde göz dışına sürülen kalemle gözün büyük görünmesine sebep olmaktadır. Kare gözlülerin göz bebeklerini biraz daha geri plana atmak için içine kalem çekmek oldukça önemlidir. Kare gözlü kişilerin yapacağı makyajda kirpik uzunluğu da oldukça önemli yeteri miktarda kirpikler uzun değilse kare gözleri biraz oval göstermek için uzun oval kirpik takılabilir.

Çekik gözlere sahip olanların yapacağı makyaj

Çekik gözlere kimileri sahip olmak için çaba sarf ederken kimileri de aksine çekik gözlerini geri plana atmak istemektedir. Bu tamamen kişilerin tarzlarına ve zevklerine kalmış bir olgudur. Fakat çekik gözlerinizi daha geri plana atmak istiyorsanız göz içiniz küçük göründüğü için göz dışına kalem çekmeli ve gözün büyük görünmesini sağlamalısınız. Ayrıca kuyruklu kalem sürmekten ve kuyruklu eyelinerlardan uzak durmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.